Истрага против шефот на Дојче Телеком поради поткуп во Македонија

Дојче телеком синоќа соопшти дека главниот извршен директор на компанијата Рене Оберман е под истрага на германското обвинителство за можен случај на корупција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Идентификацијата на 45-те загинати во завчерашната тешка сообраќајна несреќа ќе се прави откако ќе биде земен биолошки материјал од роднините на жртвите. Се ...
сите 894 | | | веќе видена

Царинската управа информира дека се утврдени одредени неправилности при излезот на автобусот на Беса транс од државата, односно дека царинските службеници кои ...
сите 332 | | | веќе видена

Се помали се надежите и очекувањата дека Бугарија ќе го тргне ветото за Македонија на самитот на ЕУ на 14 декември.Бугарските власти даваат јасни изјави нема ...
сите 157 | | | веќе видена

Демонстрациите против владините антиковид мерки прераснаа во насилство во петокот вечерта, а во еден момент полицијата пукаше врз толпата која запали оган и ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага против шефот на Дојче Телеком поради поткуп во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: