Сејдиу: Нема да има преговори за статусот на Косово

3 копии

Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун ја поздрави Резолуцијата на Србија и ЕУ за мислењето на Меѓународниот суд на правдата и ја повтори подготвеноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

И натаму течат преговорите меѓу политичките партии за формирање на владино мнозинство, откако на 4 август во Собранието беше одржана конститутивната седница за ...
сите 642 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 167 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 734 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 228 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска заедно со претставници на Министерството за образование и наука ќе одлучуваат какао ќе почне учебната година од септември ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сејдиу: Нема да има преговори за статусот на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: