„Јужен поток“ е мртов

„Ако Европа не го сака, тогаш нема ни да биде“. Со оваа изјава рускиот претседател Владимир Путин го прогласи за мртов проектот „Јужен поток“. Тој ова го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема сомнеж дека гасоводот Јужен тек за сега е најскапата жртва на заострените односи на ЕУ и Русија. Оној момент кога процени дека тоа е во интерес на Москва, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Втор ден по одлуката на Русија за ставање на крај на гасоводниот проект „Јужен поток“ , оваа тема се' уште една од главните во регионов, во Европа па дури и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Антонијо Милошоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ ...
сите 297 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 338 | | | веќе видена

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 625• Гази ...
сите 258 | | | веќе видена

И по 10 дена од прогласувањето на кризната состојба, државата се уште не го активирала КОВИД Центарот на приватните болници. Опремен со кревети, апаратура и ...
сите 394 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона почина минатата среда од срцев удар. Замина во вечниот дом на 60-годишна возраст, а зад себе остави бројна фамилија, но и големо ...
сите 229 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 95 | | | веќе видена

СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Јужен поток“ е мртов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: