Портокалово ’не’ за насилството врз жените и девојчињата


2 копии
3 копии

Турските серии се полни со агресија, особено со стереотипи поврзани со статусот и местото на жената во семејството и заедницата, вели психологот Вера Цуракова, ...
| | веќе видена | слични

Удари, модрици, молк, навреди, понижувања, се секојдневие на сè повеќе жени во Македонија. Според најновите податоци со кои излезе Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Секоја трета жена во светот е жртва на физичко или сексуално насилство. Македонија се вклучи во глобалната акција 16 дена активизам против насилството врз ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портокалово ’не’ за насилството врз жените и девојчињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: