Како во Ирак: Оклопни возила и специјалци со пушки на улиците во Фергусон!


Полицијата со солзавец и гумени куршуми се обидувала да ја растера масата која палела автомобили и излози од продавници. Локална пицерија, аптека и едно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската полиција синоќа уапси најмалку петнаесетмина на антирасистичките протести во Фергусон. Демонстрантите пееја изменети верзии на Божиќни песни кои ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Не е проблем дали, туку кога Дарен Вилсон ќе ја напушти полицијата, вели неговиот адвокат. Дарен Вилсон, полицаецот од Мисури кој го убил црниот тинејџер Мајкл ...
| | веќе видена | слични

Во САД двајца луѓе беа уапсени под сомневање дека планирале атентати против обвинител Роберт Маккалк, кој се занимава со истрагата за убиството на 18-годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како во Ирак: Оклопни возила и специјалци со пушки на улиците во Фергусон!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: