Евра и Огбона се враќаат за мечот во Малме

Патрис Евра и Анџело Огбона се враќаат во тимот за гостувањето кај екипата на Малме во рамките на петтото коло од Лигата на Шампионите. Враќањето на Евра е одлична вест за тренерот Алегри со оглед на фактот дека тој е единствена опција на левата бековска позиција по повредата на Квадво Азамоа , каде последните два натпревари принудно играше Симоне Падоин . Мартин Касерес, Андреа Барѕаљи, Квадво Азамоа и Лука Мароне поради повреда не отпатуваа со своите соиграчи за Шведска. Ова се повиканите фудбалери кои се во комбинација за утрешниот натпревар во Малме. 1 Буфон 2 Ромуло 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, потврди дека нема да може да смета на услугите на Марио Балотели ниту за утрешниот натпревар против Стиук во Премиер – лигата. Тој се уште не е фит по повредата и нема да биде во комбинација за настап. Повторно Рики Ламберт ќе ја добие довербата да го предводи нападот на „црвените“, откако погоди против Лудогорец во Лигата на шампионите на мечот во Софија, но и претходно на дуелот со Кристал Палас во англискиот шампионат. „Марио се уште не е подготвен. Ќе можам да располагам на истиот состав со кој игравме и во Лигата на шампионите“, изјави Роџерс. Ливерпул е во серија од три последователни порази во Премиер – лигата и се наоѓа на 12.место на табелата со 14 освоени бода.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ливерпул, Марио Балотели поради повреда нема да биде во комбинација за утрешниот дуел во Софија. Италијанскиот репрезентативец има проблеми со препоните и поради тоа не беше во тимот на неделниот натпревар со Кристал Палас, кој Ливерпул го загуби со 3:1. Дваесет и четири годишниот фудбалер се уште не ја санирал повредата и остана во Ливерпул, но затоа добра вест за менаџерот Брендан Роџерс е фактот дека во комбинација за утрешниот дуел со Лудогорец во рамките од Лигата на шампионите ќе биде Џордан Хендерсон.
| | веќе видена | слични

Останато

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 24 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евра и Огбона се враќаат за мечот во Малме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: