Иванов – Чичек: Македонија благодарна за поддршката од Турција за НАТО

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов во понеделникот се сретна со Претседателот на Големото Национално Собрание на Турција, Џемил Чичек при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нелегалната блокада на заслуженото членство на Македонија во НАТО е сериозно блокирање на мирот, безбедноста и стабилноста на Балканот, изјави во понеделник ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска беше домаќин на традиционалниот работен ручек со амбасадорите на земјите - членки на Вишеградската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, во вечерашното гостување во „Дневникот“ на ТВ Сител најави можна ...
сите 541 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 80 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов – Чичек: Македонија благодарна за поддршката од Турција за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: