Студентскиот пленум најави нови протести


4 копии

Најголемата опозициска партија и структурите на Соросовата фондација во земјава продолжуваат со манипулации и дезинформации поврзани околу државниот испит за ...
| | веќе видена | слични

 Според порталот, освен функционерите на СДММ кои директно се насочени кон организирањето на протести на студентите, во целата операција е вклучена и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот образовен форум финансиран од Фондацијата Институт отворено општество на Сорос ја има главната улога во студентските протести. Организацијата чии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влијанието и парите на Соросовата фондација во земјава и структурите на најголемата опозициска партија може да се видат во позадина на протестите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 132 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски се повлекува од протестот на превозниците и од сите процеси кои ќе следат понатаму затоа што смета дека ...
сите 45 | | | веќе видена

Мицкоски се огласи на својот профил каде што го обелодени трошењето на ЕСМ Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, ...
сите 197 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студентскиот пленум најави нови протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: