Лекарите – специјалисти ќе добијат покачување на платата за 25 отсто


Министерот за здравство, Никола Тодоров, најави дека до февруари идната година ќе бидат зголемени платите на лекарите -специјалисти вработени во скопските ...
| | веќе видена | слични

Платите растат за 25%: Ако сте земале 30.000 денари од идната година ќе земате 37.500. Над 800-тини специјалисти од скопските клиники ќе добијат зголемување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата Никола Груевски најави дека платите на специјалистите од скопските клиники и градската болница „8 септември“ ќе се зголемат за 25 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата Никола Груевски денеска изјави оти со реформите во здравството и со новите тендери ќе се заштедат околу 13 до 14 милиони евра. Со овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средстава кои се заштедуваат од тендерите за набавка на лекови главно ќе бидат вложени за реконструирање на болници и за набавка на нова опреама, а дел и за ...
| | веќе видена | слични

Платите за специјалистите, субспецијалистите и наставно-научниот кадар вработени во Универзитетските Клиники ќе бидат зголемени за 19,2%. Синдикатот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 324 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 158 | | | веќе видена

Бугарија ќе го блокира почетокот на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија сè додека не го напушти говорот на омраза кон сè што е ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарите – специјалисти ќе добијат покачување на платата за 25 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: