Петрески и тројца раководители задржани во полиција


Погледнете што се правел само за да се бори против режимот на Грујо, екс градоначалникот на Охрид, Аце Петрески: Според кривичната пријава, Петрески како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Петрески, поранешниот градоначалник на Охрид, осум години доставувал лажни фалсификувани годишни сметки за да прикаже дека градот не бил во загуба. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески, се наоѓа во притвор. Осум години доставувал лажни фалсификувани годишни сметки за да прикаже дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Кога се појавии во 2005 година, беше непознат за македонската јавност, но не и за охриѓани. Делуваше скромно и интересно кога се појави како кандидат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрески и тројца раководители задржани во полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: