Реисот си ја зема бељата на врат, против него се сите!


Реисот сака да ги претопи Македонците муслимани во Албанци. Неговата последна изјави дека тие се ин витро нација е дел од еден план за да се придобијат поголем ...
| | веќе видена | слични

Почната е една офанзива за да се придобие албанско население во пресрет на пописот што го исчекуваме. Уредникот во Дневник и аналитичар за верски прашања, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Поглаварот на Исламската верска заедница се постави како партиски, политички и етнички, а не како верски лидер, изјави премиерот Никола Груевски, во саботата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најмалку е значајно што Реисот Сулејман Реџепи го навреди ВМРО-ДПМНЕ, многу е голема и важна неговата јавна навреда на чувствата на граѓаните Македонци со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поглавартот на ИВЗ со ставовите во неговата колумна ги навреди чувствата на Македонци со муслиманска вероисповед. Се постави како партиски, политички, етнички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Германија и член на Партијата на зелените, Јошка Фишер, во неделата изјави дека Европската унија треба да стекне ...
сите 147 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 17 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реисот си ја зема бељата на врат, против него се сите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: