РЕСПЕКТ: Стојков заработи овации среде Тетово! (ВИДЕО)


4 копии

Напаѓачот на Работнички воодушеви со својот евро-гол. Македонскиот шампион Работнички мина како брз воз на гостувањето кај Шкендија среде Тетово, обезбедувајќи триумф од 1-3 над амбициозниот тетовски прволигаш, во рамките на 15-тото коло од македонската Прва Лига. Конечните 1-3 на „Градскиот Стадион“ во Тетово ги постави Ацо Стојков во 86-тата минута, напаѓачот на „Романтичарите“ кој по фантастичната соло акција, заработи овации од неколку илјадната публика на стадионот во Тетово. Евро-голот на Стојков на 4,30
| | веќе видена | слични

Во 6. коло од Прва Б- македонска фудбалска лига победи забележаа Работнички и Шкендија. Без победник заврши средбата во Кратово. 6. КОЛО Пелистер – Работнички 0-3 Шкендија – Металург 2-1 Силекс – Вардар 1-1
| | веќе видена | слични

Екипата на Работнички забележа нов триумф во новоформираната фудбалска „Б“ лига откако во Битола со 0-3 славеше над Пелистер. Главен играч на „романтичарите“ беше Стефан Чурлинов кој постигна два погодоци во мрежата на „зелените“, додека третиот беше дело на Ерблин Шаќири. Вардар пак, одигра 1-1 против Силекс. За кратовци погодокот го постигна Мариќ, додека за „црвено-црните“ стрелаше Артур Миранјан. На третиот меч Шкендија со 2-1 во Тетово го совлада Металург. 6. КОЛО Пелистер – Работнички 0-3 Шкендија – Металург 2-1 Силекс – Вардар 1-1
| | веќе видена | слични

Продолжи Лигата на Б-тимови, а на денешните натпревари триумфи остварија Шкендија и Работнички. Шкендија во Тетово беше подобра од Металург, совладувајќи го со 2-1, а Работнички славеше во Битола против Пелистер со 0-3. Цветан Чурлинов беше стрелец на два гола, а еднаш во листата на стрелците се запиша и Ерблин Шаќири. Силекс и Вардар својот меч го одиграа во Пробиштип и ремизираа, 1-1. Бобан Мариќ погоди за кратовскиот прволигаш, додека голот за Вардар беше дело на ерменскиот интернационалец Артур Миранјан. Прва лига, Б-тимови, 6.коло Шкендија – Металург 2-1 Пелистер – Работнички 0-3 Силекс – Вардар 1-1
| | веќе видена | слични

Со феноменална индивидуална акција, што ја заврши со прекарсен лоб удар, Аце Стојков ја запечати победата на шампионот Работнички против Шкендија во Тетово, а ремек-делото на македонскиот репрезентативец заслужи аплаузи од противнилчките навивачи. Фантазијата на Стојков и сите голови од 15. коло во домашното првенство погледнете ги во видеоматеријалот што го подготвува ФФМ.
| | веќе видена | слични

Погледнете ги сите голови од 15.коло од ПМФЛ Во колото во кое се чини дека Шкендија дефинитивно е отпишана од битката за титулата, најубавиот гол е дело на повратникот во репрезентацијата, Ацо Стојков, со чии два гола Работнички ја совлада Шкендија среде Тетово со 1:3. Во видео прилогот, погледнете ги и останатите голови од 15.коло во ПМФЛ...
| | веќе видена | слични

Во 15. коло во Првата македонска фудбалска лига беа постигнати вкупно 13. голови на пет натпревари. Фудбалерот на Работнички, Аце Стојков го има приматот за најубав гол на колото кога на мајсторски начин успеа да измами одбраната на Шкендија и да го совлада голманот. Додека најдобрата асистенција му припадна на Ерменецот од Вардар, Артак Дашјан кој го одлично го проигра Јасиер Асани за неговиот втор гол на натпреварот. Кога е во прашање листата на стрлеците во ПМФЛ фудбалерот на Работнички, Марјан Алтипармаковски се израмни со Вручина (Шкендија) со по 10 постигнати гола, најблиску до нив е Кировски (Шкендија) кој го постигна својот седми гол, потоа следуваат Ивановски (Вардар), Петковски (Вардар), Радевски (Металург) и Стојков (Работнички) со по шест гола.
| | веќе видена | слични

Работнички славеше во Тетово, а Вардар против Металург ја обезбеди есенската титула. Погледнете ги сите голови од 15.коло во Првата фудбалска лига, со посебен акцент на голот на Аце Стојков (неговиот втор на мечот), со кој ја потврди победата против Шкендија во Тетово со 1-3.
| | веќе видена | слични

Ацо Стојков е фудбалерот кој го одблележа изминатото прволигашко коло. Тој со своите два гола му донесе важна победа на Работнички на гостувањето кај Шкендија. Вториот погодок на нашиот репрезентативец е дефинитивно најубавиот кој беше постигнат изминатиот викенд, а можеби и најдобриот досега во сезоната. Погледнете ги сите голови од изминатото прволигашко коло.
| | веќе видена | слични

Водечките Вардар и Работнички остварија победи во вчерашните дерби-мечеви од 15. коло на македонскиот фудбалски шампионат, против Металург 3-1, односно против Шкендија 3-1. „Црвено-црните“ ја задржаа предноста од шест бода во однос на второпласираните „романтичари“, а имаат 13 бода повеќе од Шкендија и од Силекс, кои се на третата и на четвртата позиција ПРВА ЛИГА Актуелниот првак Работнички славеше и во седмиот првенствен натпревар едноподруго, благодарение на Ацо Стојков и на Марјан Алтипармаковски. Стојков беше стрелец на првиот и на третиот погодок, а Алтипармаковски го постигна вториот гол против Шкендија, негов вкупно десетти во шампионатот сезонава. Напаѓачот на Работнички сега е на делба на водечката позиција на листата на стрелците со Бојан Вручина од Шкендија. ПРВА ЛИГА Брегалница - Ренова 2-0 Стојанов 28, Никовски 37 Шкендија - Работнички 1-3 Кировски 38 - Стојков 26, 86, Алтипармаковски 45 Турново - Тетекс 2-0 Кочоски 29, Долапчиев 79 Вардар - Металург ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија во обидот да го зголеми своето влијание на Балканот и него да го зачува како област на хаос и несигурност, го прави токму спротивното. Таа ги оддалечува ...
сите 159 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој се ...
сите 136 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕСПЕКТ: Стојков заработи овации среде Тетово! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: