САХАРА ГРУП: Не се откажуваме од плановите во Македонија!

2 копии

Индискиот бизнисмен Субрата Рој не се откажува од другите инвестиции во земјава, се огласи компанијата „Сахара Индија Паривер“. Оваа порака директно од Индија ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

И официјално, Министерството за земјоделство го раскина договорот за „Џумајлија“ со Сахара на Субрата Рој, објави Алсат М. Вчера, Министерството писмено ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бизнисменот Субрата Рој не се откажува од другите инвестиции во земјава, информираат од компанијата Сахара Индија Паривар, откако македонското министерството ...
| | веќе видена | слични

Сахара Индија Паривар, фирмата на Субрата Рој, испрати соопштението до медиумите, кое во целост ви го пренесуваме: Сахара Индија Паривар е во напредна фаза од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство ја активираше банкарската гаранција на индиската компанија „Сахара груп“ од околу 3 милиони евра поради неисполнување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите мерки и препораки се носат со сериозна медицинска аргументација. Породилното отсуство беше продолжено за шест месеци бидејќи мајките немаа каде да ги ...
сите 440 | | | веќе видена

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли ...
сите 146 | | | веќе видена

На екс-министерот за надворешни работи и актуелен вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров, му требаше една година за да научи нешто за Гоце Делчев и, ...
сите 489 | | | веќе видена

Ширум Европа се враќаат рестрикциите поради коронавирусот. Забрани за движење од вчера се воведени и во одредени делови на Шпанија. Квартови во Мадрид се под ...
сите 453 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција истакна дека главната причина за зголемување на бројката на заболени со ковид-19 се должи ...
сите 184 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САХАРА ГРУП: Не се откажуваме од плановите во Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: