Успешен крај на владиното роуд шоу во САД

3 копии

Владина делегација предводена од вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и министерот за привлекување странски инвестиции Висар Фида, денеска на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поволните инвестициски услови кои ги нуди нашата земја денеска беа презентирани на бизнис форум во Швајцарија, од страна на владината делегација предводена од ...
| | веќе видена | слични

Работната посета на Швајцарската Конфедерација претставува одлична можност за претставување на стабилната макроекономска политика која ја води државата, ...
| | веќе видена | слични

На форумот беа претставени предностите и реформите кои Македонија ги спроведува во сферата на деловната клима, бизнис опкружувањето и даночната политика, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии
13 копии

Делегацијата денеска имаше директни средби со раководствата на компании од прехранбениот сектор и од областа за производство на опрема и системи за греење, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 475 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 278 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 26 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешен крај на владиното роуд шоу во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: