‘Тројката во нападот не би функционирала’

По информациите во италијанските медиуми деновиве дека тренерот Масимилиано Алегри би можел да испроба напад со Мората и Љоренте , заедно со Тевез како ‘trequartista’ во 4-3-1-2 формација, со свое мислење излезе поранешниот напаѓач на Јуве, Фабрицио Раванели. “ Мислам дека ќе биде многу тешко да се снајдат тројцата фудбалери заедно на теренот. Едно е Јувентус да ги користи овие тројца фудбалери половина час кога брка резултат, но сесема различно е да играат тројцата од самиот почеток .” “ Со напаѓач како Лавеци, кој исто така е подготвен да помогне и во одбраната, би било поинаку. Но, Тевез, Мората и Љоренте иако имаат различни карактеристики, не би можеле заедно .” Раванели беше дел од сличен систем на игра во времето кога настапуваше во Јуве заедно со Виали, и Дел Пиеро како поддршка на двајцата напаѓачи. “ Како можевме да играме со Дел Пиеро и Виали? Ние се жртвувавме многу за тимот. Бевме првата линија во одбраната, но благодарение на физичката подготовка на тренинзите бевме и доста ефикасни пред голот. ...
| | веќе видена | слични

Влатко Илиевски е нов член на Цибона, а кошаркарскиот гигант од Загреб од поранешниот македонски репрезентативец очекува веднаш да има влијание во подобри изданија на тимот. „Илиевски е врвен професионалец, добро е подготвен и очекувам да игра веднаш против Крка во меч од Јадранската лига. Иако му треба период да се прилагоди на екипата и на соиграчите, верувам дека ќе помогне да оствариме добар резултат“, изјави Славен Римац. За Илиевски Цибона е нова тринаесетта интернационална авантура, а нашиот кошаркарски глобтротер досега настапуваше во дузина клубови од 7 различни земји.
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој денеска како сведок беше повикан за случајот „Таргет-Тврдина“ изјави дека првите информации за прислушуваните ...
сите 332 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 316 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 157 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 442 | | | веќе видена

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

‘Тројката во нападот не би функционирала’

Од:
До кого (е-маил):
Порака: