Мечот во Џенова за Мацолени

Паоло Мацолени ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Џенова и Јувентус кој се игра во рамките на 9-тото коло од Серија А. Мечот се игра на Луиџи Ферарис во Џенова во среда со почеток од 20:45 часот. Мацолени ја делеше правадата и на натпреварот од минатата сезона кој двата тима го одиграа на истиот овој стадион на кој Јувентус славеше победа со 0:1. Во досегашните 16 натпревари на Јуве на кој Мацолени бил главен судија, бјанконерите имаат скор од 11 победи, 4 нерешени резултати и само 1 пораз. Помошници на Мацолени ќе бидат Манганели и Посадо , за дополнителни судии зад головите се делегирани Рицоли и Баракани , а четврт судија ќе биде Галони .
| | веќе видена | слични

Деновиве се игра третото коло во македонскиот кугларски шампионат. Утре /сабота. 01.11.2014 година/ ќе се одиграат три натпревари од третото коло во Првата Македонска Кугларска лига 2014/2015 година. Во кугланата “Мусандра” во ГТЦ – Скопје во 10 часот ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на Империјал Тобако и Македонија. Во истата сала, во 13:30 часот, ќе се сретнат екипите на Работнички и Вардар 2014. Во кугланата во спортската сала “Младост” во Битола со почеток во 11 часот, екипата на Хераклеа ќе го пречека актуелниот шампион и лидер на табелата – тимот на Макпетрол. Третото коло ќе се комплетира во среда, кога во кугланата “Мусандра” во ГТЦ – Скопје во 17:30 часот ќе се сретнат екипите на 18 Август АДИНГ и ГТЦ. ТАБЕЛА Место ЕКИПА Вкупно одиграни натпревари Победа Нерешено пораз Бодовна состојба 1 МАКПЕТРОЛ 2 2 0 0 4 2 “ХЕРАКЛЕА” 2 1 1 0 3 3 “ГТЦ-СКОПЈЕ” 2 1 1 0 3 4 18 АВГУСТ АДИНГ 2 1 0 1 2 5 РАБОТНИЧКИ 2 1 0 1 2 6 ВАРДАР 2 1 0 1 2 7 МАКЕДОНИЈА 2 0 0 2 0 8 ИМПЕРИАЛ ТОБАКО 2 0 0 2 0 Извор: Кугларска ...
| | веќе видена | слични

По три нерешени одиграни средби со идентичен резултат 0:0 под ,,Тумбе кафе”, утре ‘пелистерци’ ќе бркаат победа против тетовска Ренова. Во екипата ќе недостасува Мартин Мирчевски кој нема да биде ставен на располагање на Марјан Секуловски поради репрезентативни обврски, но во екипата се враќа искусниот среден играч Димче Ристевски. Неизвесно е враќањето на Бурхан Мустафов. Без разлика на сите проблеми што ги имаат домашните, за нив утре само победа доаѓа во предвид. Утре (среда 29.10.2014 г.), Пелистер – Ренова почеток 13:30 на стадионот под ,,Тумбе кафе” во Битола.
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 248 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 216 | | | веќе видена

ОВЕН Работa: Работната ситуација не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период. Љубов: Ве очекува фаза на оддалечување од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет” Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 225 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мечот во Џенова за Мацолени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: