Погба во Јуве до 2019!


Пол Погба потпиша нов договор со Јувентус кој е со важност до 2019-тата година. Оваа информација ја објави Бепе Марота за време на состанокот на акционерите на клубот одржан денс на Јувентус арената. “Пред да дојдеме тука, потпишавме продолжување на договорот со Пол Погба кој останува со нас до 2019-та година.” – соопшти Марота . Оваа информација ја пренесе официјалната веб страна на клубот заедно со видео од најдобрите моменти на Погба во дресот на Јуве. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Пол Погба се обврзал да остане играч на Јувентус до 2019 година, наградувајќи го актуелниот договор кој истекуваше во 2016 година. Овој чин не е објавен од клубот, но играчот постираше слика на својот Твитер профил за да го сподели моментот. - Штотуку го потпишав својот нов договор со Јувентус. Сакам да му се заблагодарам на клубот за довербата и на тифозите за поддршката,- напиша Погба. Според медиумските шпекулации, тој ќе добива 70 илјади фунти неделна плата. - Го обновивме договорот со Погба до 2019 година,- потврдил Џузепе Марота, кој според „ЕСПН“ за ова ги информирал акционерите на „Старата дама“ уште во петокот. Погба беше прогласен за најдобар млад играч на Мундијалот во Бразил, а во Јувентус дојде откако претходно настапуваше за Манчестер Јунајтед. Just signed my new contract with Juventus. I want to thank the club for the trust and the tifosi for their support. pic.twitter.com/tyAcegrY1N — Paul Pogba (@paulpogba) October 27, 2014
| | веќе видена | слични

Французинот ја продолжи верноста со својот тим. Францускиот интернационалец од редовите на италијанскиот шампион Јувентус, Пол Погба потпиша нов договор со „Старата Дама“ и ја продолжи верноста со својот тим до 2019-та година. „Сакам да им се заблагодарам на луѓето во клубот, сакам да им заблагодарам на сите за довербата, на навивачите, на семејството...“ истакна Погба.
| | веќе видена | слични

Крилото на Фиорентина, Хуан Куадрадо одлучи да остане во клубот и да потпише нов договор со кој ќе се обврзе со “виолетовите” до 2019 година. Двете страни веќе се согласиле и фудбалерот ставил потпис под новиот договор, откри самиот тој на “Твитер”. На овој начин од Фиорентина конечно ги откажаа тимовите кои сакаа да го привлечат Куадрадо во текот на летото. Сериозен интерес кон Колумбиецот имаше од страна на Барселона, Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен, но на крајот тој остана на “Артемио Франки” и изгледа наскоро нема да си замине од таму. По долги и доста тешки преговори новиот договор на играчот веќе е факт, а тој ќе биде до 2019 година. Колумбиецот ќе добива доста поголема плата од досегашната, а неговата откупна клаузула ќе биде во износ од 35 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Колумбиецот ги реши сите дилеми. Колумбискиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Фиорентина, Хуан Квадрадо, ја продолжи соработката со својот тим, продолжувајќи го договорот до јуни 2019-та година. „Сакам да му се заблагодарам на мојот агент Алесандро Лучио, а воедно и на целото клубско семејство а воедно и на претседателот на клубот, Коњини, напред Виолетови“ напиша Квадрадо на својот официјален „Твитер“ профил. Според информациите кои ги пренесуваат италијанските медиуми, се вели дека Квадрадо ќе има заработка од 2,5 милиони евра годишно, додека пак откупната клаузула во неговиот најнов договор ќе изнесува 35 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Колумбискиот репрезентативец, Хуан Квадрадо, го продолжи договорот со калчолигашот Фиорентина до 2019. година, јавија италијанските медиуми. Се уште нема официјална потврда од Фиорентина, но колумбискиот фудбалер се пофали преку Твитер. "Сакам да му се заблагодарам на мојот агент Алесандро Лучи, на моето семејство, на клубот, како и на претседателот Коњини. Форца Виола!", напиша Квадрадо. Според новиот договор Квадрадо ќе заработува 2,5 милиони евра годишно, додека неговата откупна клаузула изнесува 35 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Колумбискиот репрезентативец Хуан Квадрадо го продолжи договорот со тимот од Фиренца. Иако Фиорентина се уште не ги потврдила овие информации, сепак италијанските медиуми објавија дека се е готово и дека Квадрадо останува на „Артемио Франки“ до 2019-та година. Според новиот договор фудбалерот ќе има годишна плата од 2,5 милиони евра, а откупната клаузула изнесува 35 милиони. За неговите услуги во летниот преоден рок беа заинтересирани Манчестер Јунајтед и Барселона. Самиот Квадрадо на својот твитер објави дека соработката е продолжена.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба конечно потпиша нов договор со тимот. Веста ја објави спортскиот директор на “Бјанконерите”, Џузепе Марота, кој појасни дека францускиот полудефанзивец се обврззал со тимот од Торино до летото 2019 година. “Ќе ви дадам еден преглед на вестите. Утрово ние потпишавме нов договор со Погба, тој ќе остане во Јувентус до 2019 година”, објави Марота, цитиран од “Фудбал Италија”. Објавувањето на новиот договор на халфот беше пречекан со бурни аплаузи од страна на акционерите на тимот. Веста за новиот договор на халфот беше обелоденет и од клубот преку официјалниот “Твитер” профил. 21-годишниот Погба беше напорно поврзуван со трансфер во Реал Мадрид и ПСЖ, но на крајот ја врза својата иднина со црно-белите на долг рок.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот на Јувентус го продолжи договорот со торинскиот клуб до 2019 година, потврди генералниот директор Бепе Марота. Претходниот договор на младиот француски репрезентативец важеше до 2016 година, а новиот, чии детали сè уште не се познати, финасиски е значително подобар. - Имавме состанок со Марота и одлучивме да ја продолжиме соработката. Сите сме задоволни поради ова и ни претстои уште само потпис - ја потврди веста и агентот на Погба, Мино Раиола. Погба во Јувентус стигна во 2012 година како слободен играч од Манчестер јунајтед, а за торинскиот клуб одигра 96 натпревари и постигна 15 погодоци. Освои и две титули во Серија А, како и два Супер купа на Италија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба, го продолжил договорот со клубот на уште пет години, потврди директорот на Јувентус, Бепе Марота. Претходниот договор на францускиот репрезентативец истекуваше во јуни 2016 година, но со оглед на тоа дека неколку европски екипи покажаа интерес за Погба Јувентус решил да му понуди нов договор со подобри финансиски услови. Клубот не ги соопшти финансиските детали од новиот договор. „Имавме состанок со Марота и решивме да ја продолжиме соработката. Сите сме презадоволни останува само договорот официјално да биде потпишан“, ја потврди веста менаџерот на Погба, Мино Раиола. Погба во Јувентус пристигна во 2012 година како слободен играч од Манчестер Јунајтед. За ’старата дама’ има одиграно 96 натпревари и постигнато 15 голови. „Макфакс“
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 334 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 164 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Главниот осомничен во аферата „Рекет“ Бојан Јовановски, денес реши со молчење да го помине исказот во скопското обвинителство за организиран криминал и ...
сите 154 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погба во Јуве до 2019!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: