Општина Карпош за почиста и зелена околина

Регионалното еколошко друштво „Еко живот” од Кавадарци денеска ги објави резултатите од натпреварот кој го организираше во рамки на кој училиштата од неколку ...
| | веќе видена | слични

На повеќе локации на територијата на Општина Аеродром се чистеше и собираше шут, со големо присуство на граѓаните кои се вклучија во акцијата. Општина Аеродром ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 217 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 305 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Карпош за почиста и зелена околина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: