Стопанска банка – Скопје ќе го кредитира „Макстил“ со 24 милиони евра!

„Макстил“ заложи недвижен имот, опрема, произведени лимови, движен имот и новата опрема за заштита за животна средина што треба да ја купи со овој кредит ...
| | веќе видена | слични

„Макстил“ подигна повеќенаменски кредит од Стопанска банка, во износ од 24,5 милиони евра, кој ќе се користи за поддршка на тековното работење, како и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Во 1918, болшевиците едноставно престанаа да го враќаат надворешниот долг на царска Русија – дали Русија повторно ќе банкротира 1 век подоцна. Единствена ...
сите 157 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска банка – Скопје ќе го кредитира „Макстил“ со 24 милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: