Доцни изградбата на филтер станиците во „Макстил“ и „Југохром“

„Макстил“ подигна повеќенаменски кредит од Стопанска банка, во износ од 24,5 милиони евра, кој ќе се користи за поддршка на тековното работење, како и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Макстил“ заложи недвижен имот, опрема, произведени лимови, движен имот и новата опрема за заштита за животна средина што треба да ја купи со овој кредит ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Потпишавме меморандум за соработка со Министерството за земјоделие од Бугарија кој опфаќа точни чекори кои ќе се имплементираат. Работната група која ...
сите 277 | | | веќе видена

Дали динамиката на разговорите меѓу Петков и Ковачевски може да доведе до отстранување на ветото? Петков цели кон тоа, вели бугарскиот политиколог Димитар ...
сите 427 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 205 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 414 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доцни изградбата на филтер станиците во „Макстил“ и „Југохром“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: