„Макстил“ и „Југохром“ прекинуваат со работа – не стигнуваат да ги спроведат еколошките стандарди?

Ниту „Макстил“, ниту „Југохром“, двајцата најголеми загадувачи, не стигнуваат да ги имплементираат потребните еколошки стандарди до крајниот рок што истекува ...
| | веќе видена | слични
9 копии
14 копии

„Макстил“ и „Југохром“ самоиницијативно да го стопираат производството доколку до 31 октомври не ги применат еколошките стандарди во работењето, им порача ...
| | веќе видена | слични

Иако рокот истекува на 31 октомври, двата големи индустриски капацитети, „Југохром“ од тетовско Јегуновце и „Макстил“ во Скопје се уште ги немаат исполнето ...
| | веќе видена | слични

31-ви октомври е крајниот рок за Макстил и Југохром Јегуновце за поставување филтри за пречистување на загадениот воздух од овие фабрики, најави ресорниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 596 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Макстил“ и „Југохром“ прекинуваат со работа – не стигнуваат да ги спроведат еколошките стандарди?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: