Кривична пријава за двајца скопјани за детска проституција

СВР Скопје-Единицата за насилен криминал викендов со две кривични пријави ги предаде 18-годишниот А.Р. и 21-годишниот А.Р. од Скопје, поради основано сомневање ...
| | веќе видена | слични

Истражителите открија дека родителите на трите малолетнички од Скопје кои безмалку четири месеци биле присилувани на проституција и злоставувани од двајца ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мобилната полициска единица "Алфи" синоќа приведе двајца браќа од Скопје, на возраст од 18 односно 21 година, во скопско Шуто Оризари. Против нив, како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за двајца скопјани за детска проституција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: