Заразата се шири, секоја недела од ебола ќе заболуваат по 10.000 луѓе!


За два месеца секоја недела од ебола ќе заболуваат 10.000 луѓе, а смртноста би можела да се зголеми на 70 отсто, предупреди Светската здравствена организација, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Глобалниот систем за спречување на гладот предвидува голема прехранбена криза, ако епидемијата на ебола продолжи да се шири во наредните месеци. ОН се уште не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразата се шири, секоја недела од ебола ќе заболуваат по 10.000 луѓе!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: