Адријана Алачки со фустанот му ја сопирала крвта на пешакот

При сообраќајката во која вчера Адријана Алачки го усмрти пешакот Киро Д. на ул. Рузвелтова во Скопје, пејачката се обидела да фустанот му ја сопире крвта на сега починатиот, јавува Вест. Весникот повикувајќи се на очевидци пишува дека таа била многу вознемирена но сепак сама се јавувала во Брза Помош и полиција. - Иако беше многу исплашена и потресена, сепак, беше доволно присебна за да може да му помогне на повредениот маж. Сама се јавуваше во полиција и во Брза помош, кои дојдоа за кусо време”, раскажуваат за Вест луѓе кои се нашле на местото на несреќата на Рузвелтова каде Адријана Алачки со “ауди А4″ удрила во пешак
| | веќе видена | слични

Познатата фолк пејачка Адријана Алачки имаше страотна сообраќајна несреќа во која за жал старец од Скопје го загуби животот. По несреќата, Алачки се затворила во својот дом и освен со најблиските од нејзиното семејство, одбивала да комуницира. - “Таа е скршена од болка. Се разбира дека не го прегазила човекот намерно. Сето тоа е една голема несреќа и за неа и за членовите на семејството на човекот кој почина, изјави за ВЕЧЕР нејзина блиска колешка од естрадата. “На секој што е возач, па и на пешак може да му се случи таква несреќа. Се е до сплетот на околности. Некогаш колку и да внимаваш некој друг не внимава, коментираат естрадните уметници. Сообраќајката се случила пред два дена околу 16.10 часот на улицата “Франклин Рузвелт”, поточно во близина на крстосницата со улицата “Руѓер Бошковиќ” во скопската населба Карпош. Андријана Алачки (47) од Скопје со својот автомобил “ауди” со скопски регистарски таблички удрила во скопјанецот Киро Деловски (76). Фото: Телеграф.мк (NewTime.mk/Извор: Press24.mk)
| | веќе видена | слични

Скопјанец загина кога тракторот на кој се возел излетал од патот, завчера во близина на Виница, соопшти МВР. Несреќата се случила околу 12 часот на локалниот пат село Блатец-манастир „Св. Ѓорѓија“ на местото наречено Манастирец. Тогаш А.Д.(75) од Блатец изгубил контрола врз тракторот „ИМТ“ што го управувал и излетал од патот. Во несреќата на самото место починал Слободан Ќ.(79) од скопско Драчево, кој се возел во тракторот. Тешко повреден бил и А.Д., на кого му е укажана помош во болницата во Виница. Поради сериозноста на повредите, тој е префрлен во Ургентниот центар во Скопје.
| | веќе видена | слични
13 копии

Слободан Ќ.(79) од скопската населба Драчево загинал вчера во сообраќајна незгода во Виничко откако тракторот во кој се наоѓал како совозач, излетал од локалниот пат село Блатец - манастир „Св.Ѓорѓија“. Како што соопшти МВР, незгодата се случила на местото „Манастирец“. Со тракторот „ИМТ“ со штипски регистерски таблички, управувал А.Д.(75) од село Блатец кој се здобил со тешки телесни повреди и веднаш е пренесен во ЈЗУ-Виница. Поради сериозноста на повредите А.Д. е префрлен во Ургентниот центар во Скопје. Полицијата изврши увид на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични

Познатата фолк пејачка и водителка на кулинарска емисија Андријана Алачкин завчера имаше тешка сообраќајна несреќа. Познатата фолк пејачка Адријана Алачки имаше страотна сообраќајна несреќа во која за жал старец од Скопје го загуби животот. По несреќата, Алачки се затворила во својот дом и освен со најблиските од нејзиното семејство, одбивала да комуницира. - "Таа е скршена од болка. Се разбира дека не го прегазила човекот намерно. Сето тоа е една голема несреќа и за неа и за членовите на семејството на човекот кој почина, изјави нејзина блиска колешка од естрадата. "На секој што е возач, па и на пешак може да му се случи таква несреќа. Се е до сплетот на околности. Некогаш колку и да внимаваш некој друг не внимава, коментираат естрадните уметници. Сообраќајката се случила пред два дена околу 16.10 часот на улицата "Франклин Рузвелт", поточно во близина на крстосницата со улицата "Руѓер Бошковиќ" во скопската населба Карпош. Андријана Алачки (47) од Скопје со својот автомобил "ауди" со скопски регистарски ...
| | веќе видена | слични

Загина совозач на трактор Слободан Ќ. (79) од скопско Драчево загина, а возачот на тракторот е тешко повреден во тешката сообраќајка што вчера се случи на локалниот пат село Блатец - манастир Свети Ѓорѓија. Според полицијата, несреќата се случила на местото викано Манастирец, кога тракторот со штипски регистерски ознаки, од засега непознати причини излетал од патот. Од здобиените повреди, совозачот починал на местото на несреќата, а возачот А.Д. (75) од село Блатец со тешки повреди бил префрлен во болницата во Виница. Од таму поради сериозност на повредите веднаш е пренесен во скопскиот Ургентен центар. Полицијата извршила увид на местото и ги утврдува причините за трагичната сообраќајка. (К.Д.)
| | веќе видена | слични

Едно лице загинало во сообраќајната несреќа која вчера се случила на патот село Блатец-манастир „Свети Ѓорѓија", Виничко, при излетување од патот на трактор.Загинал Слободан Ќ.(79) од скопската населба Драчево кој бил на совозачкото место кога тракторот излетал од локалниот пат.Со тракторот управувал А.Д. (75) од село Блатец кој се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 11,45 часот во Виница на локалниот пат с.Блатец-Манастир „Св.Ѓорѓија“, на местото викано „Манастирец“, се случила сообраќајна незгода во која А.Д.(75) од с.Блатец, управувајќи трактор „ИМТ“ со штипски регистерски ознаки, излетал од патот. Во незгодата, сопатникот Слободан Ќ.(79) од Драчево-Скопје, починал на лице место, додека возачот се здобил со тешки повреди, веднаш е пренесен во ЈЗУ-Виница, но поради сериозноста на повредите е префрлен во УЦ-Скопје. Увид на лице место извршиле ЈО и екипа од ПС-Виница.
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МВР, незгодата се случила на местото „Манастирец“. Со тракторот „ИМТ“ со штипски регистерски таблички, управувал А.Д.(75) од село Блатец кој се здобил со тешки телесни повреди и веднаш е пренесен во ЈЗУ-Виница. Поради сериозноста на повредите А.Д. е префрлен во Ургентниот центар во Скопје. Полицијата изврши увид на местото на несреќата. /МИА
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден во 11 часот и 45 минути во Виница на локалниот пат с.Блатец-Манастир „Св.Ѓорѓија“ се случила сообраќајна незгода во која 75-годишниот А.Д. управувајќи трактор „ИМТ“ со штипски регистерски ознаки, излетал од патот. Во незгодата, неговиот сопатник, 79-годишниот Слободан Ќ. од Драчево починал на лице место, додека возачот се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во ЈЗУ-Виница од каде е префрлен во Ургентниот Центар Скопје.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 642 | | | веќе видена

Лидерот на Алијснсата за Албанците, Зијадин Села за „Алфа“ изјави дека постоењето на СЈО било со цел политички прогон на една политичка партија. - Се сведе на ...
сите 479 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 267 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адријана Алачки со фустанот му ја сопирала крвта на пешакот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: