Перо Блажевски во стручниот штаб на КК Струмица

Поранешниот македонски репрезентативец и еден од кошаркаритe што остави длабок печат во овој спорт кај нас, Перо Блажевски во новата сезона ќе биде дел од стручниот штаб на Струмица. За 42-годишниот Блажевски, кој заедно со првиот тренер на екипата, Зетов ќе ги водат струмичани во новата сезона, КК Струмица ќе биде првиот посериозен тренерски ангажман. „Јас, како и клубот сме задоволни што еден пред се човек а потоа и легенда на нашата кошарка како Перо Блажевски ќе работи во клубот. Тој со своето знаење и искуство и тоа како може да ни помогне, односно да помогне во развојот на нашите млади кошаркари во екипата. Не се сомневам дека ќе имаме одлична заедничка соработка на клупата која се надевам ќе придонесе за што може подобар пласман на табелата претстојната сезона” - изјави за ЕКИПА, тренерот на Струмица, Златко Зетов. Екипата на Струмица новата сезона ја отвара в сабота со дуелот пред своја публика против екипата на Куманово, натпревар на кој се очекува дебито на клупата на Блажевски.
| | веќе видена | слични

Тренерот на Барселона, Луис Енрике, изјави дека цел на каталонскиот клуб оваа сезона е да освои „тројна круна“. Последен пат ова се случи во 2009 година кога екипата ја водеше Пеп Гвардиола. - За мене, освојувањето две титули би било сјајно, но не смееме да го заборавиме ниту Купот на кралот. Ние сме на самиот почеток на сезоната и ги сакаме сите три пехари. Не сум нервозен поради дебито во ЛШ затоа што не правам разлика во однос на првенството. Можеби за играчите тој меч е посебен, но за нас, тренерите, е како и секој друг - изјави Енрике.
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 139 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 155 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перо Блажевски во стручниот штаб на КК Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: