Пребрзо возење - причина за превртување на автобусот на ЈСП!?


13 копии
2 копии
2 копии

Автобусот на ЈСП бил исправен а сопирачките функционирале како нови, тврди возачот Драги Весковски за „Сител“. Тој додава дека не возел брзо, но кога еден од ...
| | веќе видена | слични

Се уште се утврдуваат причините за превтувањето на автобусот 67 на ЈСП. Се испитува дали возилото било технички исправно. Од обвинителството велат дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 392 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 278 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пребрзо возење - причина за превртување на автобусот на ЈСП!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: