Гинат џихадисти, ама гинат и деца


4 копии

Маријам Ал Мансури (35) е првата жена-пилот која ги предводела воздушните напади во текот на бомбардирањето на позициите на Исламската држава во Сирија. Таа е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Маријам е кошмар на секој џихадист – ако џихадист загине од женска рака, се верува дека ќе оди право во пеколот. Првата жена воен пилот во воздухопловството на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Жена-пилот од Обединети Арапски Емирати (ОАЕ) ја предводела воената ескадрила којашто учествувала во првите воздушни напади што ги покренаа САД и нивните ...
| | веќе видена | слични

Триесет и петгодишната Марјам ал Мансури, првата жена пилот во Обединетите Арапски Емирати, учестуваше во воената акција против Исламска држава во Сирија, ...
| | веќе видена | слични

Принцот Калед бин Салман, син на наследникот на престолот во Саудиска Арабија, е воен пилот, па со својот авион бил еден од учесниците во воздушните напади на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 317 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гинат џихадисти, ама гинат и деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: