Силно невреме го зафати Скопје


2 копии

Силен ветар и обилни врнежи од дожд веќе го зафатија Скопје. Ваквото време, според метеоролозите, ќе продолжи и во наредните денови. По неколкуте сончеви и топли септемвриски денови, следува драстична промена на временските услови до утре и вистински есенски температури. Температурата во Скопје во моментов се спушти на 17 степени, а во следните денови метеоролозите очекуваат и дополнително заладување. Календарски, есента во Македонија и на северната хемисфера пристигнува утре, нешто пред пет часот изутрина.
| | веќе видена | слични
11 копии

Пороен дожд предизвика хаос и блокади низ централните улици во Солун. Силен ветер и дожд, наместа проследен и со град, се главните карактеристики на лошото време во останатиот дел на Грција. Во северниот дел од земјата и на островите дуваат силни ветрови, а метеоролозите очекуваат температурите да се намалат и до 10 степени Целзиусови. Грчката сообраќајна полиција ги предупреди возачите да бидат внимателни, бидејќи патиштата во земјата се влажни, а на некои места има и појава на голомразица.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во северниот дел од земјата и на островите дуваат силни ветрови, а метеоролозите очекуваат температурите да се намалат и до 10 степени Целзиусови. Пороен дожд предизвика хаос и блокади низ централните улици во Солун.Силен ветер и дожд, наместа проследен и со град, се главните карактеристики на лошото време во останатиот дел на Грција.Во северниот дел од земјата и на островите дуваат силни ветрови, а метеоролозите очекуваат температурите да се намалат и до 10 степени Целзиусови.Грчката сообраќајна полиција ги предупреди возачите да бидат внимателни, бидејќи патиштата во земјата се влажни, а на некои места има и појава на голомразица.
| | веќе видена | слични

Температурата во Скопје се спушти на 13 степени, а во следните денови метеоролозите очекуваат и дополнително заладување. Календарски, есента во Македонија и на северната хемисфера пристигнува утре, нешто пред пет часот изутрина.
| | веќе видена | слични

Останато

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 190 | | | веќе видена

По француското вето за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, очите на двете земји се сега вперени во ...
сите 160 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силно невреме го зафати Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: