Стевананџија по Фејсбук го осуди Артан Груби

По, во најмала рака контроверзната изјава на Артан Груби, во која тој рече дека ДУИ не се согласува со последниот потег на македонското Министерство за надворешни работи за изразување незадоволство од изјавата на новоименуваниот амбасадор на САД во Македонија, пратеникот на ВМРО-ДПМНА Димитар Стевананџија, преку пост на својот Фејсбук профил му одговори на Артан Груби од ДУИ.
| | веќе видена | слични

Протстна нота е предрско однесување , Америка се потрудила како голем партнер на Македонија. Опозицискиот лидерво гостувњето на телевизијата на албанското малцинство во Македонија, Алсат М рече дека Македонија не требало да реагира на начинот на кој што реагираше по изјавата на новноазначениот американски амбасадор Бејли во која тој не нарече славомакедонци. Заев со оваа изјава го иедначи својот став со ставот на Артан Груби од ДУИ кој пред неколку дена на социјалните мрежи ре дека Македониај не требала да реагира преку Министерството за надворешни работи. Опозицискиот лидер Зоран Заев пред неколку години рече дека Македонија мора да ја свитка кичмата во спорот со името.
| | веќе видена | слични

Останато

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека државниот врв лобира до последен момент да се добие датум за преговри и формулација која ќе ги вреднува ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стевананџија по Фејсбук го осуди Артан Груби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: