Салмонд: Признавам пораз, резултатите мора да се почитуваат

2 копии

Британскиот премиер Дејвид Камерон се обиде да ја смири вознемиреноста и отвореното противење во редовите на својата Конзервативна партија поради ветувањата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Британскиот премиер Дејвид Камерон се среќава денеска во резиденцијата Чекерс, што се наоѓа надвор од Лондон, со највисоките функционери на неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
2 копии

Лидерот на Шкотската национална партија Алекс Салмонд ја обвини британската влада за “заблудата на гласачите во Шкотска да го отфрлаат отцепувањето” и ...
| | веќе видена | слични

Алекс Салмонд, шкотскиот премиер и лидер на шкотските поборници на независноста кои доживеаја неуспех на референдумот од четвртокот, во неделата го обвини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салмонд: Признавам пораз, резултатите мора да се почитуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: