Буџетот за 2015 - ветер во грбот на бизнисот

2 копии
2 копии

Буџетот за наредната година стимулира два сегменти кои ќе бидат локомотива на растот. Градежништовто преку капиталните инвестиции и личната потрошувачка преку ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Проектираниот буџет за 2015 година од страна на Владата не предвидува доволно капитални поекти. Сметаат од Стопанската комора на северозападна Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Растот на платите, на пензиите и на социјалната помош ќе го подобри стандардот на граѓаните, но ќе ја поттикне и економијата. Вака дел од макроекономистите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најавеното зголемување на пензиите е значајно за стандардот на пензиониерите и е за поздравување со оглед дека во соседните држави се планира намалување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџетот за 2015 - ветер во грбот на бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: