Скандал (ВИДЕО): Кавгата на Столе Попов и Лабина Митевска на пресот во Битола


По синоќешната светска премиера на македонскиот игран филм „До балчак“ во режија на Столе Попов, денеска во фестивалскиот прес-центар на ИФФК „Браќа Манаки“ ...
| | веќе видена | слични

По скандалите на овогодишниот фестивал на филмска камера, „Браќа Манаки“ кои почнаа на црвениот тепих и продолжија на прес конференцијата и препукување преку ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Не стивнуваат реакциите по нападите на режисерот Столе Попов на фестивалот „Браќа Манаки“ и навредите кои ги упати на прес конференцијата организирана по повод ...
| | веќе видена | слични

Откако актерите Горазд Цветковски и Марјан Ѓорѓиевски, на своите фејсбук профили признаа дека не им биле исплатени хонорарите за улогите во филмот „До балчак“, ...
| | веќе видена | слични

„Мислев дека сум дошол на Фестивал на филмската камера, а не на мала, селска приредба, одвратно малограѓанска“, изјави режисерот Столе Попов на вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 361 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал (ВИДЕО): Кавгата на Столе Попов и Лабина Митевска на пресот во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: