Русија: Секој напад на САД врз IS без мандат на ОН е акт на агресија, Лондон и Берлин не учестуваат

Руското министерство за надворешни работи во четвртокот објави дека смета оти воздушните напади врз џихадистите од Исламската држава во Сирија без мандат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Сирискиот заменик министер за надворешни работи,Фејсал Мекдад изјави дека новосоздадената коалиција за борба против Исламска држава и тероризмот на Блискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Џон Кери во неделата повои дека нема да има никакво координирано договарање са официјален Дамаск за потенцијалните американски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белата куќа минатото лето се откажа од акцијата во Сирија, но Обама, како што пренесува „Њујорк тајмс“, сега го одобри нападот бидејќи во меѓувреме дојде до ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон нема намера да бара дозвола од Дамаск за воздушните напади врз позиции на Исламската држава на сириска територија, бидејќи владата на претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германската влада нема да учествува во воздушните напади кои ги предложија САД против џихадистите на Исламската држава, соопшти портпаролот на германската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот генерал Џон Ален е именуван да командува со новосоздадената меѓународна коалиција за борба против исламистичката милитантна група Исламска држава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само ...
сите 540 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 147 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 142 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 228 | | | веќе видена

На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Секој напад на САД врз IS без мандат на ОН е акт на агресија, Лондон и Берлин не учестуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: