Србија сака да соработува со НАТО, но не како членка

2 копии

Министерот за одбрана на Србија Братислав Гашиќ изјави дека со учество на самитот на НАТО во Велс, земјата потврдила дека е кредибилен и одговорен партнер и дека придонесува за мирот и безбедноста. Гашиќ е прв министер за одбрана кој присуствувал на самит на НАТО. Тој за НИН вели со учество во програмата Партнерство за мир се опфатени „сите потреби“ на Србија кога станува збор за соработката со оваа организација.
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Србија Братислав Гашиќ изјави дека со учество на самитот на НАТО во Велс, земјата потврдила дека е кредибилен и одговорен партнер и дека придонесува за мирот и безбедноста. Гашиќ е прв министер за одбрана кој присуствувал на самит на НАТО. Тој за НИН вели со учество во програмата Партнерство за мир се опфатени „сите потреби“ на Србија кога станува збор за соработката со оваа организација.
| | веќе видена | слични

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат дека се богови ...
сите 159 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија сака да соработува со НАТО, но не како членка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: