Конфедерацијата на синдикати бара одложување на законот за домување

2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Викендов од коронавирусот во земјава починаа вкупно 18 лица. За тоа Министерството за здравство и министерот Венко Филипче информираа на своите официјални ...
сите 493 | | | веќе видена

На видеобим, денеска пред Владата беа испишани на албански и на македонски јазик битните програмски определби на владата на ДУИ. Зибери ја изложи програмата ...
сите 342 | | | веќе видена

Хрватската тенисерка Тереза ​​Мрдежа застана отворено во одбрана на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.Тереза, која учествуваше на женскиот турнир во Задар, кој ...
сите 420 | | | веќе видена

Директорот на Финансовата полиција Арафат Муареми предизборно на средба со новиот Реис на Исламската верска заедница, Шаќир Фетаху. Алфа дојде до фотографија ...
сите 102 | | | веќе видена

„Денеска во изборната единица пет имавме средба со повеќе претставници на микро и макро бизниси, одблиску имавме можност да се запознаеме со нивните проблеми, ...
сите 313 | | | веќе видена

Во среда, а врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука од 1 јули, ќе бидат отворени за сообраќај Меѓународниот аеродром ...
сите 281 | | | веќе видена

Институтот за развој на електронски комуникации ИНЕРКОМ гледа добра појдовна отстапка во одлуката на техничката Влада, која на поседната седница донесе решение ...
сите 109 | | | веќе видена

„Сашо никогаш не дојде во партија, скршен од мака“, му вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Зоран Милевски Кичеец, еден од осудените во ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конфедерацијата на синдикати бара одложување на законот за домување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: