Грците пукаат во воздух да не им се вратат Сиријците – бараат пари и од ЕУ – Македонија сама се справува

Доаѓаат во Македонија од сите страни. Покрај Вардар, покрај пругата, низ лозјата, со воз…, раскажуваат гевгеличани. За нив, илегалните мигранти, кои нелегално ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската репрезентација загуби 27:25 од Словенија во првиот натпревар од Европското првенство во ракомет. На почетокот македонските ракометари поведоа 3:0, ...
сите 582 | | | веќе видена

Бугарија прифатила да го користи името Cеверна Македонија. Ова го соопшти премиерот Димитар Ковачевски. За него, ова е голем чекор во новото поглавје и водат ...
сите 550 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 172 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 357 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците пукаат во воздух да не им се вратат Сиријците – бараат пари и од ЕУ – Македонија сама се справува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: