Обама поддржува изградба на џамија кај кулите близначки

5 копии

Американскиот претседател јавно го поддржа проектот за изградба на џамија во близина на местото каде муслимански терористи на 11-ти септември 2001-та година го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов конкурс за попишувачи ќе биде објавен во јули, најави директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски. Тој вели дека тие треба да бидат ...
сите 475 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМРТТА НА ЧОВЕКОТ ОД КРАТОВСКО Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов денеска на прес - конференција ...
сите 195 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 46 | | | веќе видена

Починати се 51 лице од коронавирусот, а Заев вели не чувствувал одговорност. А ако не е ваша, чија е?, напиша на фејсбук-статус лидерот на опозициската ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обама поддржува изградба на џамија кај кулите близначки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: