Педесет мигранти откриени во товарен воз во Гевгелија

7 копии
2 копии

Доаѓаат во Македонија од сите страни. Покрај Вардар, покрај пругата, низ лозјата, со воз…, раскажуваат гевгеличани. За нив, илегалните мигранти, кои нелегално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови 63 милиони евра побарала Грција од фондовите за итни случаи на Европската Унија за да се справи со зголемениот наплив на мигранти што доаѓаат од кризните ...
| | веќе видена | слични

Полицијата повторно откри 50 мигранти. Биле скриени во товарен воз кој од Солун преку Македонија сообраќал за Косово. За разлика од тие во понеделникот, оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вкупно 50 државјани на Авганистан, Пакистан и Сирија биле откриени во четврток во воз во Гевгелија, соопшти Министерството за внатрешни работи. Илегалците биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повикува градот Скопје и скопските општини да ги платат сметките за декември. Во гостување на Сител телевизија тој ...
сите 430 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата Влада Димитар Ковачевски од средбата со бугарскиот премиер Кирил Петков очекува враќање на довербата низ ...
сите 319 | | | веќе видена

Петмина пациенти во Македонија истовремено имаат инфекција со грип и ковид-19 покажува неделниот извештај за состојбата со грип на Институтот за јавно здравје. ...
сите 378 | | | веќе видена

Со желби за здравје љубов насмевки и мир во домовите и семејствата денеска Актерот Драган Спасов – Дац и композиторот Александар Митевски ја кршеа бадниковата ...
сите 116 | | | веќе видена

Tемата за заедничка историја ја снемало од заклучоците на Советот за безбедност на Бугарија. Oва го тврди екс бугарскиот претседател Георги Прванов во ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Педесет мигранти откриени во товарен воз во Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: