Петок тринаесетти - најстрашен за куќните совети!?

Сопствениците на станови кои не се регистрирале во заедница на станари привремено се спасија од казни. Прво инспектори ќе излезат да ја проценат состојбата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Казни за нерегистрираните заедници на сопственици ќе има, велат од Министерството за транспорт и врски, но ќе се остави време за да „легнат“ работите и да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петок тринаесетти - најстрашен за куќните совети!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: