Балотели стигна Манчестер

Тој вчера изутрина требаше да ги спроведе медицинските тестови и ако успешно ги мине, и официјално ќе стане член на Манчестер Сити Се бројат часовите кога Марио Балотели ќе стане фудбалер на Манчестер Сити. Младата надеж на италијанскиот фудбал вчера изутрина пристигна во Манчестер со својот агент Мино Рајола. Подоцна тој требаше да ги мине медициските прегледи и ако се биде во ред црномурестиот напаѓач и официјално ќе стане фудбалер на "граѓаните". - Преговорите уште не се завршени, но направивме голем чекор во посакуваната насока. Се може да стане возможано најбрзо, изјави Рајола вчера изутрина пред патот за Англија. Според неофицијални информации Балотели ќе ги чини "граѓаните" близу 28 милиони евра и ќе потпише петгодишен договор со што ќе заработува по 3,5 милиони евра по сезона. Рајола смета дека напаѓачот тешко дека ќе биде регистриран до натпреварот од првото коло на Премиер лигата со Тотенхем денеска. - Сепак, оптимист сум. Не знам ни дали ќе игра против Ливерпул на 23 август. За мене би било ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели конечно го засили англискиот гигант Манчестер Сити откако долг временски период се преговараше за негов трансфер во редовите на Сините. Неговиот трансфер ги чинеше челниците на клубот околу 30 милиони евра, со кои успеаа да го ангажираат еден од најдобрите фудбалери во светот. Младиот напаѓач пред новинарите се заблагодари на досегашната соработка со Интер и напомена дека во поинакви услови би посакал да остане во италијанската Серија А. Но понудата од Сити е просто неодолива како и можноста да се настапува за клуб со големи очекувања во новата сезона. Што се однесува до Сити, Роберто Манчини ги пофали квалитетите на напаѓачот како и уверувањето дека е еден од најдобрите млади фудбалери на денешницата. Верува во одлично негово вклопување во англискиот фудбал, како и подобрување на формата со секој одигран меч. Исто така верува во атрактивноста во неговата игра, која ќе придонесе да прерасне во еден од милениците на фановите на Сити.
| | веќе видена | слични

Балотели денеска потпиша петгодишен договор со Манчестер Сити и кариерата ќе ја продолжи во клубот кој се натпреварува во англиската Премиер лига. Иако детали од трансферот не се соопштени, медиумите на Островот шпекулираат дека богатите сопственици на Манчестер Сити на сметката на актуелниот европски првак ќе уплатат 24 милиони фунти, додека Балотели ќе има годишна плата од 4,4 милиони фунти. Играјќи за Интер, Балотели постигна 20 погодоци на 59 првенствени меча. "Го сметам за еден од најдобрите млади напаѓачи во Европа и навистина ми е драго што повторно ќе работам со него.Тој има игра за Премиер лигата, а и доволно е млад па може и да напредува. Навивачите на Сити ќе уживаат во неговите игри" - рекол тренерот на "граѓаните", Роберто Манчини.
| | веќе видена | слични

Англискиот фудбалски прволигаш во петок и конечно ово своите редови го доведе „палавото дете“ на италијанското калчо, кој досега настапуваше за европскиот шампион милански Интер Марио Балотели во вторникот дебитираше за италијанската репрезентација во мечот против Брегот на слоновата коска кој се одигра во Лондон, во четвртокот наполни 20 години, а во петок ги заврши сите лекарски прегледи во Манчестер и го потпиша петгодишниот договор со „граѓаните“ „Мислам дека Марио е еден од најдобрите играчи на негова возраст во Европа и многу сум среќен што повторно ќе работам со него“, изјави меначерот на Манчестер сити, Роберто Манчини кој пред една години беше требенр на Балотели во Интер . Висината на трансферот не е објавена официјално, но англиските медиуми наведуваат дека станува збор за 24 милиони фунти.
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити соопшти дека е комплетиран трансферот на Марио Балотели од Интер откако напаѓачот стави потпис на петгодишен договор Манчестер Сити цело лето се обидуваше да го комплетира трансферот на Марио Балотели и по долги преговори вчера беше направен значаен напредок откако Манчестер Сити достави нова подобрена понуда за која се верува дека изнесува околу 28 до 30 милиони евра. ’Супер Марио’ утрово отпатува за Манчестер каде што ги помина редовните лекарски прегледи и стави потпис на петгодишен договор со што официјално ја комплетираше преселбата во Истлендс. “Манчестер Сити е задоволен што може да сооошти дека ангажманот на Марио Балотели од Интер е комплетиран за сума која ќе остане тајна.” – гласеше соопштението на Манчестер Сити. “Напаѓачот, кој вчера го прослави својот 20ти роденден, ги комплетираше медицинските прегледи попладнево и потоа стави потпис на петгодишен договор.” Откако го реализираше трансферот, Марио Балотели на својата официјална веб страна испрати порака која гласеше: “Наскоро ќе ...
| | веќе видена | слични

По едномесечни шпекулации конечно е позната иднината на 20-годишниот италијански напаѓач со потекло од Гана, Марио Балотели. Како што соопшто Манчестер Сити на офиицјалниот веб сајт, клубот го комплетираше трансферот на играчот од Интер за сума од 30 милиони евра, потпишувајќи петгодишен договор со „граѓаните“ според кој ќе заработува 3,5 милиони фунти по сезона. Балотели за Интер има одиграно 73 натпревари, во кои постигна 22 погодоци, а 12 пати успешно асистираше. По Давид Силва, Александар Коларов, Јаја Туре и Џером Боатенг, Балотели е петтото големо засилување за Сити во летниот преоден рок.
| | веќе видена | слични
2 копии

Џузепе Скули следната недела ќе потпише со Интер откако Марио Балотели ќе го комплетира трансферот во Манчестер Сити. Напаѓачот на Џенова беше посочен како замена за Балотели во Интер кога тој ќе замине во Манчестер Сити. Наскоро се очекува тоа и официјално да се случи. Информациите велат дека 29-годишниот фудбалер се очекува да потпише четири годишен договор според кој ќе зима по околу 1,5 милиони евра по сезона. Извор: 24fudbal.com.mk
| | веќе видена | слични

Младата надеж на италијанскиот фудбал, Марио Балотели денеска пристигна во Манчестер со својот менаџер Мино Раиола каде треба да ги мине медицинските прегледи во тимот на Манчестер Сити. Се очекува денес и официјално Балотели да стане нов играч на "граѓаните", откако на Интер ќе му бидат исплатени 28 милиони евра. Супер Марио ќе потпише петгодишен договор и ќе заработува 3.5 милиони евра по сезона. Дваесетгодишниот играч е најголемиот талент во Италија и за три години минати во Интер освои три титули во Серија А, а по еднаш славеше и во Лигата на шампиони, Купот на Италија и Суперкупот на Италија.
| | веќе видена | слични

Како што информираат италијанските медиуми, се чини дека сагата околу трансферот на Марио Балотели во Манчестер Сити се наоѓа пред самиот крај. „Скај Спортс“ информира дека италијанскиот напаѓач со ганско потекло се качил на авионот за Манчестер, каде што треба да ги помине медицинските прегледи и да го потпише петгодишниот договор со тимот. Агентот на младиот италијанец вчеравечер изјави дека трансферот во Сити би требало да биде комплетиран денеска, и очигледно тоа навистина е така. Популарниот „Супер Марио“ се наоѓаше во големи конфликти со навивачите, раководството и самата екипа на Интер па логична беше одлуката да ја промени својата фудбалска средина во текот на летниот преоден рок.
| | веќе видена | слични

Италијанскиот спортски дневник "Газета дело Спорт" пишува дека Интер и Манчестер Сити во четврток постигнале договор околу трансферот на Марио Балотели во редовите на "Граѓаните". Италијаните пишуваат дека Сити на Интер му платил одштета од 28 милиони евра, со што италијанскиот репрезентативец ќе заработува 3,5 милиони евра по сезона. Играчот треба да ги помине лекарските прегледи во петок. Во Сити повторно Балотели ќе работи со Роберто Манчини, кој го уфрли во првиот тим на Интер на само 17 годишна возраст. Во вторникот Балотели дебитираше за А репрезентацијата на Италија, играјќи од првата минута на мечот со Брегот на Слоновата коска. интересно е дека неговиот трансфер ако може да му се верува на "Газета" е реализиран точно на неговиот 20-ти роденден кој го прослави денеска.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 376 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 236 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балотели стигна Манчестер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: