100 емигранти од Ирак и од Сирија уапсени крај Велес

3 копии
14 копии
2 копии
2 копии

Вкупно 50 државјани на Авганистан, Пакистан и Сирија биле откриени вчера во воз во Гевгелија, соопшти Министерството за внатрешни работи. Илегалците биле ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 10.15 часот од страна на полицијата на граничниот премин Богородица Богородица во соработка со царински работници и работници од МЖ - Гевгелија на ...
| | веќе видена | слични

Вчера наутро во 10.15 часот полициските сили во соработка со царински работници и работници од МЖ – Гевгелија на железничката станица Гевгелија во товарен воз ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи поведе постапка за враќање во Грција на илегалните мигранти за кои има точни информации дека од таму влегле во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 134 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 емигранти од Ирак и од Сирија уапсени крај Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: