Жолтицата „напаѓа`: За два дена четворица новозаболени во Скопје


Горан Адамовски Течен сапун, средство за дезинфекција, леген со дезинфицирана вода, дезинфицирана крпа на подот... Педесетината деца во скопската градинка „13 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Штип денеска беа примени 426 првачиња, запишани во петте основни училишта во општината. Со свечени приредби тие ги запознаа своите наставници и училиштата ...
| | веќе видена | слични

Во сите скопски општини велат дека препорачаните мерки за засилена хигиена и дезинфекција на објектите на градинките и на училиштата веќе се спроведуваат. При ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболените од жолтица и натаму расте - вкупно 119 лица во Македонија. Од вчера хоспитализирани се нови пет лица. Најмногу заболени има во Скопје – 83 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 177 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Словенија, Милан Предан, при што беше изразено задоволство од одличните ...
сите 459 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 194 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 198 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жолтицата „напаѓа`: За два дена четворица новозаболени во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: