Утре ќе пука сонце


Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер, кој во попладневните часови долж Повардарието ќе се засилува. Температурата ќе се движи од 28 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северозападен ветер, кој во попладневните часови вдолж Повардарието ќе се засилува. Температурата ќе достигне до 36 степени.
| | веќе видена | слични
13 копии

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни планински предели ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд со ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје ќе преовладува слично време со утринска температура до 16 и дневна до 34 степени. Во охридско-преспанскиот регион ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен западен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени, а во дојранскиот крај ќе преовладува сончево време со максимална температура до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и потопло, а за време на викендот ќе има локална појава на краткотраен дожд.
| | веќе видена | слични

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје ќе преовладува слично време со утринска температура до 16 и дневна до 34 степени. Во охридско-преспанскиот регион ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен западен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени, а во дојранскиот крај ќе преовладува сончево време со максимална температура до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и потопло, а за време на викендот ќе има локална појава на краткотраен дожд.
| | веќе видена | слични

Суво и топло време не очекува денеска, а попладне и приквечер, според прогнозата на Метеопро , ќе има зголемување на облачноста во крајните западни и крајните источни делови од земјата. Со тоа во овие краишта ќе се создадат услови за краткотраен дожд. Максимална температура денеска ќе достигне до 36°С , температура која се очекува во југоисточниот дел. Околу 32°С же биде температурата во југозападниот регион. На северната половина на земјата ќе бидеоколу 33°С. Вредноста на УВ индексот ќе биде 7. Во скопската котлина се очекува сончево време претпладне, а попладне ќе има умерена облачност. ветерот ќе биде слаб до умерен. Минималната температура ќе се спушти до 15°С, додека максималната вредност на температурата ќе достигне 34°С. Во Охрид и Преспа ќе дува умерен западен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне до 32°С, а во Дојран се очекува топло и сончево време со температира од околу 34°С.
| | веќе видена | слични
3 копии

Сончево и топло со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 27 до 36 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.
| | веќе видена | слични
2 копии

Четврток во најголем дел од земјата ќе помине во суво и топло време. Попладне и приквечер ќе има зголемување на облачноста во крајните западни и крајните источни делови од земјата. Со тоа во овие краишта ќе се создадат услови за краткотраен дожд. Утрото повторно ќе биде свежо. Минималната температура ќе биде во границите од 14°С до 21°С Максимална температура околу 33°С се очекува во северната половина на земјата, околу 32°С во југозападниот регион. Најтопло ќе биде на југоисток до 36°С. Вредноста на УВ индексот ќе биде 7.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево но свежо време, со дневна температура до 32 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во наредните денови ќе преовладува потопло време.
| | веќе видена | слични
9 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец.Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната од 29 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево, со дневна температура до 32 степени. Топло ќе биде и во охридско-преспанскиот регион, каде дневната температура ќе достигне до 31 степен, а во дојранскиот до 33 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во наредните денови ќе преовладува стабилно и потопло време, кон крајот на неделата ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд.
| | веќе видена | слични

Во Скопје во среда ќе биде претежно сончево и топло. Слаб југоисточен ветер. Утринската температура од 15 C, а максималната дневна температура ќе достигне до 33 C. УВ индекс 8. Во четврток ќе биде претежно сончево со локална облачност, топло и ветровито. Попладне во западните, северозападните и североисточните предели со услови за локални врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен и западен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури од 12 C до 20 C, а максималните дневни температури ќе се движат од 28 C до 37 C. УВ индекс 8. Во петок во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност, топло и ветровито. Попладне услови за локални врнежи од дожд ќе има во северозападните предели. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер кој ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 13 C до 21 C, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слично како и во вторник, така и денеска се очекува суво, сончево, и умерено топло време. Ветерот ќе биде слаб, претежно од југоисточен правец. Според Метеопро максимална температура околу 32°С се очекува во северната половина на земјата, околу 30°С во југозападниот регион. Најтопло ќе биде на југоисток до 34°С. Вредноста на УВ индексот ќе биде 7. Во скопската котлина се очекува сончево време. Минималната температура ќе се спушти до 15°С, додека максималната вредност на температурата ќе достигне 32°С. Во Охридско-Преспанскиот се очекува претежно сончево и пријатно време. Максималната дневна температура ќе достигне до 30°С. Дојран очекува сончево време и топло време. Максималната температура ќе достигне вредност околу 33°С.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре ќе пука сонце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: