Надлежните од здравство: Имало листерија во производ на Екстра Меин


2 копии

Институтот за јавно здравје испрати појаснување за документот кој го објави НОВА, а се однесува за периодот до 16 јули, од кој според епидемиолошката анкета се ...
| | веќе видена | слични

Ниту една инспекциска служба во Македонија нема акредитација за мострирање, односно земање примерок од храна за испитување,тврди првиот човек на институтот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од фабриката за месни производи „Екстра Меин“ ги негираат тврдењата на министерот за здравство Никола Тодоров дека во нивен производ имало присуство на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Никола Тодоров во вторникот потврди дека според последните анализи, било докажано присуство на листерија кај производот свински врат на ...
| | веќе видена | слични

Екстра Mеин е единствениот извор на листеријата. Министерот за здравство останува на старото тврдење откако вчера кумановската фабрика го критикуваше Центарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надлежните од здравство: Имало листерија во производ на Екстра Меин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: