Касилјас и Бејл усреќија две дечиња


Икер Касилјас натпреварот против Севилја го започна од првата минута и со неколку сигурни интервенции потсети на неговите најдобри денови. Реал Мадрид успеа да го освои првиот трофеј во новата сезона по победа на Севилја од 2:0. Задоволството беше на високо ниво кај сите фудбалери, а тоа се забележува и од видеото. Расположениот голман при влегувањето во клубскиот автобус по крајот на натпреварот успеа да израдува едно дете на кого му ја поклони едната голманска ракавица. Покрај Касилјас, Герет Бејл исто така го израдува детето кое не можеше да поверува дека позади него стои токму Велшанецот. Неговата реакција кој беше прикажа низ фотографии јасно се гледа дека е вчудоневиден. Среќното дете по крајот на натпреварот исто така добил поклон од својот идол.
| | веќе видена | слични

Останато

Од понеделник ќе биде сослушан возачот на автобусот што се преврте на автопатот Велес-Скопје, при што беа повредени 28 патници, а подоцна 68-годишна скопјанка ...
сите 313 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 250 | | | веќе видена

„Беше тоа мирно попладне кога тој дел од градот беше преполн од туристи. Шетавме низ улицата која изгледаше сосема мирно и немаше апсолутно никаков знак дека ...
сите 343 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Жители од селата кои гравитираат околу депонијата во гостиварско Русино, не ги пуштаат камионите на Јавното комунално претпријатие Тетово, да го носат сметот ...
сите 194 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 74 | | | веќе видена

Терористите во Германија практично добија правна заштита - Сириец добил само 2 години затворска казна затоа што од ИСИС побарал пари за терористички напад кој ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касилјас и Бејл усреќија две дечиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: