Се самоуби сопственик на скопски ресторан

12 копии
6 копии

Несреќен случај, а не самоубиство е причината за смртта на сопственикот на ресторанот Буре, тврди неговото семсјество во изјава за порталот Либертас. Според ...
| | веќе видена | слични

Еден од сопствениците на скопскиот ресторан „Етно клуб буре“ е пронајден мртов со прострелна рана во стомакот на кејот на реката Вардар. Телото на 45-годишниот ...
| | веќе видена | слични

Член од семејството на вчера застреланиот газда на ресторанот Буре се јави во редакцијата Либертас. Тој тврди дека не се работело за самоубиство туку дека 90 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се самоуби сопственик на скопски ресторан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: