Миленковиќ: Во мостра од свински врат на „Екстра меин“ најдена листерија


2 копии

Институтот за јавно здравје испрати појаснување за документот кој го објави НОВА, а се однесува за периодот до 16 јули, од кој според епидемиолошката анкета се ...
| | веќе видена | слични

Ниту една инспекциска служба во Македонија нема акредитација за мострирање, односно земање примерок од храна за испитување,тврди првиот човек на институтот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од фабриката за месни производи „Екстра Меин“ ги негираат тврдењата на министерот за здравство Никола Тодоров дека во нивен производ имало присуство на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Никола Тодоров во вторникот потврди дека според последните анализи, било докажано присуство на листерија кај производот свински врат на ...
| | веќе видена | слични

Екстра Mеин е единствениот извор на листеријата. Министерот за здравство останува на старото тврдење откако вчера кумановската фабрика го критикуваше Центарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миленковиќ: Во мостра од свински врат на „Екстра меин“ најдена листерија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: