Партизан се насади на Андерлехт

Убедливо најголемо внимание привлекува пресметката меѓу претставниците на Германија и Италија, Вердер од Бремен и Сампдорија Последното 4. квалификациско коло ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Нион денеска беа извлечени двојките за бараж дуелите во Лигата на шампионите. Победниците од десетте натпревари во септември ќе играат во фазата по групи во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Нион беа одредени двојките за последното коло од квалификациите во Лигата на Европските фудбалски шампиони.Како најинтересен се наметнува мечот меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По извлекување на двојките во Лига на шампиони, во Нион се одржа и жрепка за плејоф фазата на Лига на Европа. Првите натпревари ќе се играат на 19 август, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партизан се насади на Андерлехт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: