Унгарците брзо заминаа на ладење

Избраниците на селекторот Докузовски без поголеми тешкотии славеа убедлива победа против Унгарија во игра во која водството на црвено-жолтите во ниту еден ...
| | веќе видена | слични

КОШАРКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2011 Македонија прими 44 поени, најмалку во сите официјални мечеви, и како лидер во Б групата заминува на гостувањето во В. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во екстра лесен натпревар, македонските репрезентативци ја поразија и Унгарија со 78:44 и запишаа уште два бода на патот кон Летонија 2011 година. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонските најдобри кошаркари ја остварија и втората победа во квалификациите за Европското првенство во Литанија во 2011. година.Тие во рамките на 2. коло ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарците брзо заминаа на ладење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: