Роби Вилијамс се жени со Ајда Филд

3 копии

На островот Санта Каталина Британскиот пејач Роби Вилијамс овој викенд се жени со турско-американската телевизиска актерка Ајда Филд, пренесуваат светските ...
| | веќе видена | слични

Британскиот пејач Роби Вилијамс и актерката Ајда Филд денеска ќе се венчаат на островот Санта Каталина, во Калифорнија, јави весникот „Сан“. Вилијамс и Филд ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Британскиот пејач Роби Вилјамс и актерката Ејда Филд утре ќе се венчаат на свечена церемонија која ќе се одржи во Калифорнија. На венчавката нема да ...
| | веќе видена | слични

Триесет и шест-годишниот британски пејач викнедов ќе се ожени со 31-годишната американска актерка Ејда Филд со кога е во четиригодишна врска, пишува во петок ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањето на The Sun , Роби Вилијамс (36) оваа сабота ќе се се ожени за неговата девојка, 31 годишната американка Ајда Филд. Венчавката ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роби Вилијамс се жени со Ајда Филд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: